All content is protected by copyright and may not be downloaded or copied.
logo

Vychází Panobook 2015 a v něm dvě mé fotky

Běžně své fotografie neposílám do žádných soutěží nebo společných projektů, sdružujících více autorů. Loni jsem však poprvé v životě udělal výjimku. Zaujal mne projekt společnosti Kolor, hledající nejlepší panoramata pro jedinečnou publikaci Panobook 2015. Kurátory byli tři známí fotografové, patřící mezi nejlepší krajináře současnosti: Iurie Belegurschi, Colby Brown a Vincent Favre. Už jen to bylo samo o sobě zárukou, že výsledná kniha bude stát za to.

Mezi 150 snímky v knize je možné najít dva kousky z mé dílny. Mimořádnou radost mi udělalo umístění první z nich, která je v úvodu knihy jen přes stránku od fotografie jednoho z mých velkých vzorů, Thomase Mangelsena. V jeho galerii v americkém Jacksonu jsem před pár měsící strávil s otevřenou pusou dvě nádherné hodiny. Fotografií, které se dostala tato čest, je panorama nejznámější skalní formace italských Dolomit Tre Cime di Lavaredo, focené trochu z netradičního úhlu přibližně hodinu před východem slunce. Nejsem expert na panoramata a většinou si raději hraji s klasickou kompozicí v hledáčku, toto místo si však o složení několika fotek vysloveně říkalo.

Král italských Alp (Dolomity, Itálie)

Král italských Alp (Dolomity, Itálie)

Druhý můj příspěvek v knížce je lehce staršího data, konkrétně z května 2012 a výletu na sever Anglie do národního parku Lake District. V nejdeštivější části Spojeného království jsem prožil drsné dva týdny plné deště, větru a zimy, která vlezla snad úplně všude. To však k téhle hrdé zemi a její krásné krajině patří. Panorama byo vyfoceno na břehu jezera Buttermere během deštivého (jak jinak) rána, kdy se krátce po východu slunce vytvořilo pod horami příjemné difuzní světlo, které prokleslilo samotné hory i objekty těsně za jezerem.

Zrcadlo (Buttermere, Anglie)

Zrcadlo (Buttermere, Anglie)

Pokud by někoho kniha Panobook 2015 zaujala, je k dispozici na webu firmy Kolor za 34,90€.

Comments are closed.